Холодильник є невід'ємною частиною будь-якої кухні. По суті, цей агрегат найважливіший серед всієї кухонної техніки. Адже без нього продукти не зможуть зберігатися тривалий час.
На сьогоднішній день на ринку можна підібрати безліч хороших і якісних моделей в будь-якому ціновому діапазоні. А щоб підібрати його правильно і не пошкодувати про покупку, необхідно знати, на які параметри дивитися, при виборі конкретної моделі. Про це і йдеться в статті.
Головними характеристиками при покупці холодильника будуть ті, що дозволять використовувати техніку якомога довше і при цьому максимально комфортно для людини.
Розмір. Підбирати його потрібно так, щоб він вписувався в приміщення, в якому буде встановлений. До малорозмірних відносяться ті моделі, висота яких не перевищує 150 см. Средньогабаритні від 150 см до 180 см. Великі можуть досягати у висоту до 250 см і шириною в 60 см.
Місткість камер зберігання. Обсяг варто вибирати в залежності від кількості осіб, що проживають в будинку.
- Якщо кількість домочадців не більш двох, то підійдуть пристрої об'ємом до 250 л.
- Для трьох чоловік вистачить обсягу в 300 л.
- Для чотирьох осіб і більше відмінно підійдуть апарати з місткістю 400 л. і більше.
Камери холодильника. На ринку представлені 3 основних типи холодильного обладнання, які відрізняються між собою кількістю камер. Вони діляться на:
- Однокамерні. Як правило, це компактні і бюджетні моделі. З одного з двох зон морозильної або холодильної.
- Двокамерні. Найбільш затребувані моделі. Вони користуються великим попитом. Їх простір ділиться на дві секції для заморозки (морозилка) і для зберігання (холодильна), які розділені між собою перегородкою.
- Багатокамерні. Найчастіше це великі холодильники. З кількома камерами для зберігання різних видів їжі.
Температури і швидкість розморожування. Ця характеристика відповідає за тривалість збереження їжі. Позначається зірочками. Кожна зірочка дорівнює шести градусів. Чим більше зірок, тим вище швидкість заморожування продуктів.
Способи розморожування. Є три види розморожування холодильника:
- Автоматична. Ця опція говорить про те, що холодильник розморожується сам без допомоги людини. А утворення льоду запобігають вбудовані вентилятори. Ця функція називається «No Frost» і позначається перекресленою сніжинкою.
- Ручна. Такий спосіб розморожування вимагає від власника, щоб він сам видаляв лід.
- Змішана. Включає в себе два вищеописаних варіанти розморожування. Як правило, морозильну камеру доведеться розморожувати самостійно, а холодильний відділ забезпечений системою автоматичного розморожування (No Frost).
Енергетична ефективність. Однозначно варто вибирати варіанти «А» класу. Такі моделі споживають найменшу кількість електрики. Позначаються зеленою наклейкою на дверцятах. Можна знайти навіть в бюджетному сегменті.
Кліматичний клас. Цей параметр допомагає вибрати холодильник виходячи з температури приміщення, в якому він буде розміщуватися. Виробники виділяють чотири кліматичних класу:
- T - говорить про те, що така модель в змозі витримувати температуру до 43 градусів;
- ST - середній діапазон температур 18 - 38 градусів;
- SN - дозволяє переносити температуру в межах 10 - 32 градусів;
- N - здатний витримувати температури 16 - 32 градуси.
Існують варіанти, які включають в себе кілька кліматичних класів. Але і коштують вони чималих грошей.
Холодильник є необхідним атрибутом кожного будинку. У наш час можна підібрати собі якісну модель навіть в бюджетному діапазоні цін. А рекомендації, викладені в цій статті, допоможуть визначитися з правильною покупкою.