Поради та рекомендації бувалих господинь при виборі мультиварки

18.10.2021

Втомилися від стомлюючої метушні з величезною купою каструль, сковорідок і жаровень? Більше не залишилося сил на те, щоб кожен день витрачати по 2-3 години на приготування їжі? Хочете зробити приємний подарунок своїй коханій? В такому випадку, вам варто задуматися про покупку мультиварки. Це чудо техніки назавжди позбавить вас від зайвого клопоту, якими супроводжується приготування сімейних і святкових обідів.

Якісна мультиварка дозволить вам надовго забути про такі неприємності, як пригорання продуктів на сковороді, втомлива чистка каструль, з яких «втік» киплячий суп, багатогодинна метушня з приготуванням їжі. Поповнивши свій кухонний арсенал цим багатофункціональним пристроєм, ви переконаєтеся в тому, що навіть приготування обідів може приносити задоволення.

Але як вибрати мультиварку, якщо сучасний ринок просто перенасичений різноманітними моделями цих «електричних помічниць»? На які параметри потрібно звертати увагу в першу чергу?

Пропонуємо вам кілька рекомендацій, якими керуються бувалі господині, щоб правильно вибрати мультиварку для будинку.

Потужність мультиварки: шукайте «золоту серединку»

Потужність - це найважливіший параметр, на який варто звертати увагу при купівлі будь-якого електроприладу. Дана характеристика визначає не тільки енергоспоживання пристрою, але і ефективність його роботи.

Чим вище потужність, тим швидше готується їжа в мультиварці. І більшість господинь при покупці даного приладу беруть до уваги лише цей факт. А про «побічні ефекти» занадто потужних мультіварок вони благополучно забувають.

По-перше, пристрої з потужністю понад 1500 кВт споживають досить багато електроенергії. По-друге, з ними потрібно бути особливо акуратними, оскільки:

  • Електричний шнур мультиварки або подовжувач, через який вона підключена до мережі 220 В, може перегрітися, аж до того, що ізоляція просто розплавиться або навіть загориться. Отже, пристрій з високою потужністю потрібно включати в розетку або подовжувач лише переконавшись в тому, що вони, розраховані на таке навантаження.
  • Якщо в процесі приготування мультиварка працює на повну потужність, то існує високий ризик пригорання продуктів. Тому потрібно стежити за тим, щоб в чаші була достатня кількість води (води, рослинного масла або аналогічних інгредієнтів), щоб м'ясо, овочі або інші продукти просто не згоріли.

Найбільш оптимальна потужність мультиварки - від 850 до 1300 Вт. З таким значенням цієї характеристики вам не доведеться довго чекати приготування страв, а ризик пригорання продуктів буде гранично низьким.

Обсяг чаші: розмір має значення

Даний параметр не має значення лише в одному випадку - якщо ваша сім'я складається з 2-3 осіб. При цьому можна купувати невелику мультиварку з об'ємом чаші до 3 літрів. Її цілком вистачить для того, щоб приготувати повноцінний обід для 1-3 чоловік, і нікого не обмежувати мізерними порціями.

Якщо ж у вашій родині більше 3-х чоловік, то оптимальний обсяг мультиварки повинен бути, щонайменше, 4.5 літра. В такому випадку вам не доведеться готувати одне і те ж блюдо в два підходи або ж задовольнятися маленькими порціями.

Якщо ж у вас є сумніви з приводу того, що 4.5 літрів буде недостатньо, краще вибирайте модель з запасом обсягу. Зайві 2-3 літри ніколи не завадять. У великій мультиварці (6-7 л) ви зможете готувати їжу і для святкового столу, за яким буде сидіти досить багато людей, і для однієї людини.

Покриття чаші: мармур, кераміка або тефлон?

Сьогодні в магазинах побутової техніки можна купити мультиварку з одним з трьох варіантів покриття чаші: тефлонову, керамічну і мармурову. Чим же вони відрізняються?

  • Тефлон. Мультиварки з тефлоновим чашами вимагають обережного поводження. Справа в тому, що таке покриття може бути небезпечним при сильному нагріванні. А якщо на ньому є пошкодження, то експлуатувати мультиварку і зовсім не можна, оскільки частинки тефлону можуть потрапити в їжу, що може призвести до тяжких наслідків для здоров'я людей. Головна перевага пристроїв з такими покриттями - це мінімальний ризик пригорання продуктів і хороша теплопровідність чаші.
  • Кераміка. Керамічні чаші забезпечують швидке і безпечне приготування їжі, оскільки даний матеріал не є токсичним, добре проводить тепло. Але вони потребують ретельного догляду, оскільки будь-які удари можуть привести до появи тріщин на поверхні чаші. Крім того, на них можуть залишатися помітні плями від харчових барвників. Але це є лише фізичними властивістю матеріалу, а не ознакою поганої якості мультиварки.
  • Мармур. Чаші з мармуровим напиленням не вимагають особливого догляду, тому термін їх служби набагато вище, ніж у тефлоновим і керамічних аналогів. Крім того, вони не перешкоджають передачі тепла від нагрівального елементу до продуктів. Отже, велика частина використаної електроенергії буде витрачатися за прямим призначенням.

Але не варто забувати, що від матеріалу покриття чаші в більшій мірі залежить ціна мультиварки. Найдешевшими є моделі з тефлоновим покриттям. А найдорожчими - пристрої з мармуровими чашами.

Кількість режимів роботи мультиварки

З одного боку, мультиварка, що підтримує 8 режимів роботи, більш ефективна і зручна в експлуатації. Але, з іншого боку, чи потрібні вам йогуртниця, фритюрниця, якщо ви віддаєте перевагу готувати тільки класичні страви?

Просто згадайте, скільки робочих режимів в мікрохвильовці ви так і не відчували за весь час з моменту її покупки? Напевно, пара-трійка з них ніколи вами не використовувалася. Тому добре подумайте, перш ніж переплачувати зайві гроші за мультиварку з величезною кількістю режимів, навіть самі назви яких вам ні про що не говорять.

Крім того, зверніть увагу на наявність таких функцій, як таймер відстроченого включення і розігрів. Безсумнівно, ви будете використовувати їх регулярно. Таймер дозволить вам завжди робити так, щоб до вашого приходу додому з роботи вечерю вже був готовим і не остиглим.

Наприклад, якщо термін приготування овочевого рагу становить 40 хвилин, а ви зазвичай повертаєтеся в 20:00, завантажте з ранку всі необхідні інгредієнти в чашу і встановіть таймер на 19:00. За вашого приходу додому блюдо вже буде готовим, а вам не потрібно буде витрачати час і сили, яких після роботи і без того не залишилося, на його приготування.

Функція розігріву, в свою чергу, дозволить вам розігріти вже приготовані остиглі страви до прийнятної температури. До слова, не варто плутати її з підігрівом. Підігрів - це функція, яка дозволяє не нагріти холодні продукти, а зберегти їх гарячими після закінчення готування. Наприклад, для того, щоб дочекатися спізнюється члена сім'ї або гостя.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете вибрати дійсно якісну мультиварку, і в подальшому не гризти лікті через те, що ви зробили спонтанні покупки.

Рекомендовані товари
Акції
Відгуки Детальніше...
Це просто чудовий і незамінний інструмент для моїх напоїв. Його потужність та ефективність вражають мене кожного разу, коли я використовую його. Завдяки його високоякісній конструкції, він працює наді
Олександр
20.06.2037
Як задоволений покупець, я бажаю поділитися своїми враженнями про планшетний ПК Lenovo Tab M9 TB-310FU 4/164GB 4G Arctic Grey + Case&Film (ZAC50036UA). Цей продукт перевершив усі мої очікування! По
Владислав
20.06.2030
Ноутбук Acer Aspire 3 A315-24P-R2VU (NX.KDEEU.019) Silver - просто вражає мене своїми можливостями і елегантним дизайном. Я дуже задоволений своїм вибором. Один з найбільших переваг цього ноутбука
Юрій
28.07.2023
Я зовсім недавно придбав цю плитку і дуже задоволений своїм вибором. Плита прекрасно працює і надійна в експлуатації. Вона швидко нагрівається і легко регулюється. Також ціную високу якість матеріалів
Дмитро
25.07.2023
Я був задоволений покупкою ваг Vivax KS-502B. Ваги зручні в користуванні і мають достатньо великий дисплей, що дозволяє легко читати показники. Вони також працюють достатньо точно і надійно. Не маю по
Тарас
23.07.2023
Я просто в захваті від Ультразвукової зубної щітки Medica+ Probrush 9.0 (Ultasonic) White (MD-102974)! Вона не тільки перевершила всі мої очікування, але й надала мені незабутні враження від щоденного
Іванна
25.07.2023
showmore-icon
icon_email icon_teleg icon_viber icon_callback