Праски
Праски в магазині гаджетів та аксесуарів «Goodsmart» з доставкою по Україні
Домашня праска - незамінний прилад, який щодня відчуває значне навантаження. Для тривалого користування та якісного прасування необхідно вибрати ту модель, яка буде задовольняти всі потреби.
У торговій точці консультант може вам запропонувати купити відпарювач, мотивуючи це тим, що він набагато зручніше в роботі. Чи так це насправді? Щоб визначитися з вибором, слід розглянути функції обох приладів. Праска розгладжує нерівності при прямому контакті з тканиною, тоді як відпарювач це здійснює на відстані. Для першого варіанту потрібна рівна поверхня, в ідеалі - прасувальна дошка, чого не вимагає другий.
Однак, відпарювач без зусиль вирівнює складки на тонких тканинах, таких як шовк та синтетика. З огляду на те, що ми проживаємо в кліматичній зоні, де бувають морози, необхідний теплий одяг. А щільні тканини - льон, бавовна і шерсть відпарити досить важко. Тільки праска здатна видалити складки на джерсі або щільному трикотажі.
Звичайно, якщо фінанси дозволяють, краще за все купити обидва прилади, але, якщо такої можливості немає, тоді краще зупинити свій вибір на прасці. Хоч для роботи з ним потрібно більше часу, функціональність його вище.
Багато господинь купують прасувальну систему, в яку входять: праска, дошка і парогенератор. У неї велика потужність подачі пари, яка здійснюється безперебійно, і вам не потрібно бігати постійно на кухню, щоб залити води при відпарюванні одягу.
Природно, ціна на такий комплекс буде вище, ніж на одиничний прилад. Зате процес буде здійснюватися легше і якісніше. Єдина проблема в тому, що система потребує регулярного очищення від накипу за допомогою гранул або порошку.
Якщо ви все-таки зупинили свій вибір на прасці, потрібно звернути пильну увагу на підошву - важливу складову, від якої залежить якість випрямлення тканини.
Різновиди підошви
- Алюмінієва. Легка у використанні, але нетривка. Подряпини, які з'являються з часом, можуть пошкодити одяг.
- Нержавіюча. Важка конструкція, яка довго нагрівається та остигає.
- Керамічна. Незважаючи на високу вартість, теж може утворити подряпини і зіпсувати тканину.
- Тефлонова. Якщо праску з такою підошвою випадково упустити, ви залишитеся без приладу, так як покриття трісне або від нього відпаде шматок.
Найпріоритетною моделлю є комбінована підошва:
- алюміній зі сталевим покриттям;
- металокераміка;
- сталь з титановою поверхнею.
Вибираючи праску, зверніть увагу на форму. Загостреними моделями найкраще розгладжувати комірці та важкодоступні складки. На них повинні бути отвори для пари, рівномірно розташовані по всій поверхні підошви.
Функція автовідключення дозволить зберегти в цілісності вашу нервову систему. Адже, часто людина, прийшовши на роботу, починає переживати, чи вимкнений прилад і не станеться загоряння.
Оптимальна вага праски - 1.7 кг. Вона добре справляється зі своїми обов'язками, при цьому не втомлюється рука.
Протикапельна система Aqua-stop не допустить намокання тонкої тканини при будь-якому рівні нагрівання. При низькій температурі вода може витікати з отворів на підошві, а на шифонових виробах та шовку краплі будуть помітні.
Довжина шнура не так вже й важлива, а ось кріплення до праски може призвести до постійного заплутування проводів.
Нерідко ціна праски підвищується через додаткові функції, які найчастіше не потрібні і рідко використовуються:
- підсвічування;
- бездротова система, яка потребує регулярного заряджання;
- вертикальне відпарювання;
- знімна підошва;
- великий водний резервуар;
- особливе покриття у вигляді сапфіру.
Для того, щоб збільшити працездатність праски та тривалість періоду експлуатації, необхідно використовувати силіконову насадку, яка захищає від подряпин. Чистящий карандаш допоможе позбутися від бруду та накипу.