Кожна людина прагне організувати комфортну та затишну атмосферу в своєму будинку. Однією зі складових комфорту є відносна вологість повітря. Якщо через роботу опалювальної батареї або спліт системи повітря пересушене, то людей що знаходяться в приміщенні відзначається загальне погіршення здоров'я. Занадто сухе повітря гнітюче діє на самопочуття. Зростає сприйнятливість організму до вірусів і патогенних мікробів. Волосся стає ламким, шкіра пересихає і втрачає тургор. Знижується працездатність і підвищується стомлюваність.
Такий пристрій, як побутовий зволожувач повітря, заповнює дефіцит вологи в атмосфері. Це компактне пристосування не потребує спеціальних монтажних робіт. Його можна встановити в будь-якому зручному місці - на столі, на полиці або на підлозі. Обслуговувати зволожувач неважко, досить додавати воду в контейнер по мірі її випаровування.
Стандартні зволожувачі для будинку діляться на три групи:
- Ультразвукові моделі
- Парові зволожувачі
- Класичні пристрої
Робота зволожувача ультразвукового типу заснована на трансформації електричної енергії в механічні коливання. Вода з контейнера направляється на особливу ультразвукову мембрану, яка вібрує і перетворює рідину в дрібнодисперсний пил. Потім вентилятор направляє повітряно-водяну масу в приміщення. На виході утворюється вологий і охолоджений пар.
Принцип дії парового зволожувача схожий на роботу звичайного електричного чайника. Пристрій нагріває і доводить залиту в контейнер воду до кипіння, що сприяє інверсівне випаровування вологи. Паровий зволожувач повітря забезпечений гигростатом, який контролює встановлений користувачем рівень вологості. Це дозволяє уникнути надмірної витрати води і перезволоження атмосфери.
Традиційний зволожувач повітря (класична модель) не підтримує функцію примусового випаровування рідини. Вода, залита в контейнер, надходить на піддон і вбирається зволожуючими картриджами. У корпус пристрою вмонтований вентилятор, який жене повітряний струмінь крізь намоклі картриджі. В результаті потік повітря насичується вологою і надходить в кімнату. У той же час повітря очищається від пилу і дрібнодисперсних забруднень.
Виробники, що випускають побутове кліматичне обладнання, прагнуть максимально задовольнити вимоги покупців. Найбільш інноваційні моделі зволожувачів доповнюються таймером, кількома ступенями потужності, пультом дистанційного керування, рідкокристалічним індикатором і іншими функціями.
При підборі зволожувача слід враховувати такі критерії, як:
- Витрата води (оптимально від 8-ми до 12-ти літрів на добу)
- Споживана потужність
- Об'єм контейнера для води
- Наявність автоматичного таймера відключення
Бажано, що зволожувач для дому комплектувався набором фільтрів, абсорбуючих пилок, кліщів, цвілеві грибки. Використання такого обладнання дозволяє запобігти поширенню в повітрі алергічних збудників.