Смартфон в нинішній час став незамінною річчю для більшості людей на планеті. Але мало хто розуміє, що пристрій необхідно періодично оновлювати. Більшість користувачів вважають, що якщо воно справно працює, то і чіпати його "по дрібницях" не треба. Подібне рішення дійсно мало місце в недавньому минулому. Але життя вносить свої корективи.
Програмний апгрейд смартфона з розряду розкоші перейшов в просту необхідність. Варто відповісти на питання - як успішно і без помилок провести оновлення смартфона.
Обновка для сучасної "трубки" - нині справа нехитра. Раніше апгрейд був процесом тривалим. Після скачування софту на комп'ютері зазвичай слід було підключення апарату по дроту. Потім слідував запуск процесу оновлення, і наставало тривале очікування. Нині все простіше. Один клік і "обновка" здійснюється "по повітрю".
Але спочатку необхідно визначитися з версією Android. Робоча версія Android визначається просто. По маршруту "Налаштування" - "Система" - "Додаткові налаштування" знаходиться опція "Оновлення системи". Користувач перевіряє реліз Android, а паралельно знайомимося з системою безпеки. Після чого робиться висновок - чи варто робити апгрейд системи чи ні. Попутно можна оновити і саму систему безпеки, увійшовши в опцію "Безпека".
Не варто забувати, що програмне забезпечення телефону тепер не просто прошивка - вона є операційною системою в повному сенсі цього поняття. Це сотні тисяч кодових рядків, що вийшли з-під пера віртуозів-програмістів. Але життя вносить свої корективи. До того ж можливі й деякі нешкідливі або не дуже "грішки" самих авторів.
Саме над тим, щоб створити ідеальний і безпроблемний код для своєї "трубки", починає працювати сам виробник після виходу смартфона в "реліз". "Баги" бувають різними - від дрібних і нешкідливих, а й до дуже серйозних. Їх критичний характер при послідовності певних дій користувача часто призводить до повного колапсу пристрою. Бувають огріхи і в плані безпеки. Їх дії утворюють моторошні дірки в захисті смартфона, приводячи до неправильної роботи монітора пристрою або його камери.
Двох думок бути не може - обновці смартфона бути! Хтось скаже, що апгрейд зробить телефон з технічної точки зору "крутіше". Але це не зовсім так. Нерідко виробник, анонсуючи випуск свого смартфона, "ховає" деякі його функції до кращих часів. Вони наступають, коли відбувається доопрацювання софта, що входить в черговий реліз. Як приклад:
- зйомка відеоконтенту в режимі 4K;
- поліпшення функціонування в мережі Wi-Fi;
- збільшення часу "автономного життя" апарату.
Пам'ятаємо, що інсталяція апгрейда - єдиний шанс для виробника після продажу смартфона зробити його на порядок красивіше. Хоча з віком телефону виробник все більш неохоче займається новими релізами. Латати діри в старих апаратах - утомливо. Терміни поновлення безпосередньо залежать від року випуску "трубки", хоча за пару років його життя помилки критичного характеру напевно вже знайдені і знешкоджені.
Раніше функціонал мобільних апаратів був такий, що виробник встигав випустити прошивку і протестувати її до найдрібніших подробиць. Призначені для користувача вимоги не були настільки суворими. В телефонах не потрібно постійно міняти структуру меню, його функціональність і загальну дизайнерську картинку пристрою. Тоді не було такої гонки мобільного озброєння. Реалії сьогоднішнього дня такі, що виробнику необхідно щороку радувати користувачів черговою новинкою. Такий форс-мажор тільки ймовірність помилок.
Висновок з усього вищесказаного один. Оновлення на ваш пристрій прийшло? Не хвилюйтесь - приступайте до інсталяції.