Сучасне різноманіття моделей і видів навушників здатне спантеличити непідготовленого покупця. Складно уявити інший пристрій, представлений на ринку в такому широкому асортименті. Що робити, якщо ваш рід діяльності не пов'язаний на пряму з музикою? Ви її просто любите. А фізика в школі була давно, і до чого тут всі ці Ом і Гц? А безліч брендів і розкид цін!
Щоб полегшити вам завдання і заощадити час, ми пропонуємо цю статтю. Нехай вона допоможе вам зорієнтуватися і вибрати те, що припаде до душі саме вам!
Одним з очевидних відмінностей між моделями навушників є спосіб підключення до звуковідтворюючі пристрої.
Провідні - мають кабель, що з'єднується за допомогою штекера зі смартфоном, плеєром, комп'ютером - в принципі, з чим завгодно, де є необхідний роз'єм, і якщо інші характеристики дозволяють. Найпоширеніші види штекера:
- MiniJack 3,5 мм (для Android-смартфонів);
- Apple lightning (iPhone);
- USB.
У продажу також зустрічаються перехідники-адаптери, що дозволяють використовувати "нерідні" з'єднання, але в цілому їх якість невисока, і звук може істотно постраждати (якщо взагалі буде). Дротове з'єднання просте і надійне, якість звуку в таких навушниках найчастіше краще, а ціна демократичніше.
Бездротові дають відчути себе вільніше, дозволяючи віддалятися від пристрою і не плутатися в проводах. Для смартфонів це зазвичай - Bluetooth-з'єднання, а для використання вдома (комп'ютер, телевізор, домашній кінотеатр) - з інфрачервоним портом або радіоканалом. Радіус дії інфрачервоного каналу менше (до 20м), на шляху не повинно бути непрозорих перешкод, але він не боїться електромагнітних завад. А навушники з радіоканалом і крізь стіни "чують", і до 100м від джерела відходити дозволяють.
Окремо варто сказати про "True wireless" . Тут ще й між навушниками немає ніяких проводів. З одного боку - дуже зручно, з іншого - можна легко загубити. Важливий момент при виборі бездротових навушників - це час роботи акумулятора.
Звичайні можуть працювати до 10 г., А "True wireless" - від 3 до 10 год. Останні зазвичай мають в комплекті кейс для зберігання і зарядки. Він спочатку буде сам заряджатися, а потім зарядить навушники. Крім того, бездротові пристрої іноді поступаються в якості звуку, своїм провідним побратимам, хоча і серед них можна знайти гідні варіанти.
Вставні - мініатюрні пристрої, що вставляються в вушну раковину, але не прилегають щільно. Звуки навколишнього світу при цьому не зникають, а звук в самих навушниках може змінюватися при русі. Якщо дивитися з точки зору безпеки - непоганий варіант, тому що навантаження на слух невелике, і менше ймовірність не почути проїжджаючий автомобіль. Якість звуку рідко буває високою, але для не самих затятих меломанів можна підібрати прийнятні моделі. До того ж ціна їх зазвичай більш доступна.
Внутрішньоканальні (вакуумні) - це ще один вид компактних навушників, але вони вставляються не в вушну раковину, а в зовнішній слуховий прохід (вушний канал, "прямо в вухо"). Повітря і сторонні звуки вони практично не пропускають, за рахунок чого якість звуку в порівнянні з вставними набагато краще. Набагато простіше відмовитися від суєти зовнішнього світу з таким пристроєм, але вони підійдуть не всім. Будова вуха і самого вушного каналу у всіх різна, деякі люди можуть відчувати дискомфорт при носінні таких навушників. До того ж через герметичне прилягання вони створюють високий тиск на барабанну перетинку, прослуховування на високому рівні гучності може її пошкодити. Ще одну небезпеку становить ізоляція від звуків навколишнього світу.
- Геймерські - як правило, містять мікрофон, мають яскравий дизайн, додаткові опції (відтворюють віртуальний об'ємний звук при підключенні до ігрового комп'ютера або ноутбука, доповнені підсвічуванням, синхронізуються з іншими ігровими пристроями).
- Спортивні - можуть мати спеціальні кріплення ( зазвичай за вухами) для кращої посадки, щоб ви не втратили їх під час різких рухів. Найчастіше мають пиловологозахисні властивості.
Мікрофоном зараз забезпечені практично всі (більшість) навушників. І все ж якщо говорити про призначення, гарнітуру теж можна виділити в окрему категорію. Дивлячись, як і де вона буде використовуватися. Це може бути вбудований мікрофон в самих навушниках, або мікрофон на дроті. Може бути гарнітура з одним навушником, щоб були однаково доступні і звуки зовні, і інформація з навушника (диспетчера, водії).
Діапазон частот. Як правило вказується діапазон 20-2000 Гц. Це та частота, яку наш слух взагалі може сприйняти. Деякі виробники вказують межі вище цього показника. Мабуть, так нам хочуть сказати, що музика буде звучати ще краще.
Чутливість. Чим цей параметр вище, тим більше буде максимальна гучність навушників. Досить хороший показник - 95-100 дБ.
Імпеданс. Це опір, вимірюється в Ом. Тут має значення, з якого пристрою ви будете слухати музику. Якщо мова йде про серйозне аудіо обладнання, то 32 Ом - найнижчий поріг, який вам варто шукати. Якщо ж це смартфон або плеєр, сміливо можете вибирати показники нижче цієї межі.
Рівень гармонійних спотворень (THD). При відтворенні звуку на високій гучності, виникають дефекти. Це може бути посилення різкості звучання або хрипи. Якщо вам потрібен якісний звук, шукайте показник менше 1%.
Оригінальні навушники від відомого виробника (Apple, Samsung, Philips) в залежності від характеристик і призначення будуть коштувати від 500 до 10000 грн., а професійні ще дорожче.
Більш доступні варіанти для масового споживача - копії, коли і назва і упаковка схожі, але фактично - це підробка, швидше за все виробництва Китаю. Деякі можуть бути навіть непогані, залежить від ваших претензій. Якщо ж ви шукайте якість, придбайте навушники в магазині GoodSmart, перевіряйте наявність гарантійного талона . Уважно огляньте пристрій і упаковку.
Накладні моделі багато хто вважає золотою серединою, оптимальними за ціною, якістю та зручністю. Це такий універсальний, "середній" варіант. Як випливає з назви, вони представляють собою "накладки", щільно притискаються до вух, на голові утримуються за рахунок спеціальної дуги. І все ж комусь не подобається щільне прилягання (протягом тривалого часу, дійсно може викликати дискомфорт). Якість звуку необов'язково буде краще внутріканальних.
Охоплюючі або повнорозмірні. Тут вухо з усіх боків охоплює велика "чаша". Амбушюри (самі накладки на вуха) утворюють щось на зразок звуковоїё камери, за рахунок цього досягається досить висока якість звуку. Така модель використовується для роботи в студії, музикантами, звукорежисерами, але може застосовуватися в домашніх умовах. Нерідко повнорозмірні навушники бувають важкими, а це подобається не всім. Довго в них знаходитися не комфортно, можна знайти і полегшені моделі. Ціна у якісних пристроїв буде відповідна.
Що ж, ми розглянули основні види навушників, постаралися якомога докладно і зрозуміло розповісти про їх особливості. Вивчити критерії, за якими їх розрізняють, на що потрібно звертати увагу при покупці.
При виборі відповідного пристрою, потрібно для початку визначитися, де збираєтеся ними користуватися (будинку можна повнорозмірні або накладні, на пробіжку - спортивні), на якому пристрої (чи сумісні роз'єми, підходить опір, для гри - геймерські, для смартфона - вставні або вкладиші, можна і накладні, кому зручно).
Не будемо повторювати зміст статті заново, хоча це дуже велика тема, і в наше століття бурхливого розвитку технологій завжди знайдеться щось нове завтра, чого не було сьогодні. Тому, озброївшись поки ще актуальними знаннями, швидше вирушайте в магазин, за навушниками своєї мрії!