У сучасних магазинах можна придбати одяг абсолютно на будь-який смак. Кожен покупець має можливість вибрати ті речі, які будуть підходити йому за кольором, фасоном і якістю. Але незважаючи на такий широкий вибір, до сих пір в нашому світі існує велика кількість людей, в основному жінок, які вважають за краще самі шити одяг. І це цілком зрозуміло, адже якість швів вироби в домашніх умовах дуже часто виявляється набагато вище, ніж це може бути зроблено на фабриці.
Найголовнішим помічником в самостійному пошитті одягу є, безумовно, швейна машина. При виборі цієї техніки необхідно прийняти максимально правильне рішення. Адже це запорука того, що процес шиття буде не тільки мати відмінний результат, а й приносити задоволення.
Якщо ви тільки почали займатися шиттям або вирішили оновити техніку, вам буде корисно знати, як правильно вибирати швейну машину. Для цього в першу чергу ви повинні мати уявлення про те, які види даних технічних пристроїв існують:
- Електромеханічні швейні машини. На панелі такої техніки є коліщатко, за допомогою якого можна регулювати робочий процес. Представлений досить великий вибір різновиду швів.
- Комп'ютерні швейні машини. Управляються такими за допомогою мікропроцесора. Вибрати одну з численних функцій можна за допомогою дисплея і електронних кнопок на корпусі пристрою.
- Комп'ютерні машини швейно-вишивального типу. Завдяки вбудованому механізму для вишивання такий різновид техніки здатний виконувати величезну кількість всіляких завдань, в тому числі і самих творчих.
Тепер поговоримо про характеристики швейних машин, які вам знадобляться в той день, коли будете вибирати техніку:
- Тип човникового пристрою. На даний момент найкращими є швейні машини, які мають вертикальний човник подвійного обегания. Такий механізм дозволяє практично повністю уникнути заплутування ниток. Качающийся і горизонтальний човники таку ймовірність виключити не здатні.
- Сила проколу. Машини, в яких передбачено автоматичне регулювання цього параметра, найбільш ефективні і продуктивні.
- Висота підйому лапки. Чим вона більше, тим товща тканина прошивається. Механізм регулювання цієї висоти може бути автоматичним або пружинним. Перший варіант є більш сучасним.
- Швидкість процесу. Важливо враховувати, який механізм в машині регулює її швидкість. Це може бути педаль або кнопка, що дозволяє запускати і зупиняти шиття. У першому випадку краще звернути увагу на моделі, що мають механізм, що запобігає різкі ривки. У другому випадку важливу роль відіграє спеціальний важіль, який регулює швидкість.
- Реверс. Швейні машинки, які мають таку функцію, здатні шити в іншу сторону (хід рядки змінює напрямок).
- Автоматичне обрізання нитки. Якщо ви виберете швейну машину, здатну забезпечити таку дію, то позбавитеся від необхідності робити це вручну.
Це базові параметри швейних машин, на які варто звернути увагу. В цілому ж ваш вибір буде залежати від особливостей роботи, яку ви збираєтеся виконувати, і від ваших фінансових можливостей.